Snowtrex.pl

Jak mówi stare przysłowie „sport to zdrowie”. Obserwując stoki narciarskie, zarówno polskie jak i zagraniczne, można dojść do wniosku, że coraz więcej ludzi zaczyna sobie zdawać z tego sprawę. Z roku na rok rośnie liczba osób rozpoczynających naukę jazdy na nartach czy snowboardzie. Jednym z lepszych miejsc do tego na pewno są wspaniałe tereny Austrii, gdzie znajdują się najlepsze na świecie ośrodki narciarskie otoczone majestatycznymi widokami górskimi. Nic więc dziwnego, że to właśnie tutaj zjeżdżają najwięksi fani białego szaleństwa.

Karyntia to przede wszystkie skąpane w słońcu i idealnie naśnieżone trasy narciarskie, gdzie perfekcyjne warunki do jazdy umilają czas aż do późnej wiosny. W tym regionie znajdują się jedne z piękniejszych partii Alp, pomiędzy którymi rozsiane są stoki umożliwiające spędzenie niezapomnianego i aktywnego urlopu. Wyjątkowo ciekawie przedstawiają się oferty szkół narciarskich w Karyntii. Otóż bardzo często ich właściciele przyciągają turystów zapewniając naukę jazdy na nartach czy desce w zaledwie 3 dni.

Kursy tego typu obowiązują od 6 stycznia do końca sezonu i obejmują dorosłych oraz dzieci od 6-tego roku życia. Całość to łącznie 7,5 godz. treningu za 129 Euro, po których w razie braku efektów możliwy jest zwrot zainwestowanych pieniędzy. Chętni do skorzystania z takiego szkolenia otrzymają specjalny voucher, który co ważne obowiązuje nie tylko w miejscu zamieszkania, ale w dowolnej szkółce. Cały proces nauki jest zwieńczony przyznaniem dyplomu i upominku.

Tereny gdzie położone są stoki to wyjątkowo malownicza południowa strona Alp, a trasy bez problemu spełnią wymagania rodzinnych wycieczek z dziećmi oraz bardziej wprawionych narciarzy. Ci pierwsi odnajdą mnóstwo łatwych zjazdów, gdzie można doszlifować swoje umiejętności. Na drugich natomiast czekają wymagające trasy, z których każda stanowi pewne wyzwanie. Wspomniany wyżej kurs ma na celu szerzenie miłości do sportów zimowych, a po jego ukończeniu można bez problemu poruszać się po niebieskich – najłatwiejszych szlakach.

Ogromne zainteresowanie nauką jazdy sprawiło, że coraz praktycznie wszystkie biuro turystyczne specjalizujące się w zimowych wycieczkach posiadają w swojej ofercie wyjazdy do w tereny Karyntii. Przykładowo Snowtrex http://www.snowtrex.pl razem ze swoją propozycją urlopu w tym regionie stanowi jedną z ciekawszych opcji dostępnych aktualnie na rynku. Wyprawa tego typu pozwoli na odpoczynek od obowiązków dnia codziennego, ale jednocześnie pozwoli na rozruszanie zastałego ciała, a jak wiadomo ruch to zdrowie.

Dodaj komentarz